США обіцяють Грузії підтримку на шляху до НАТО

Міністр оборони США Чак Хейгел під час візиту до Тбілісі заявив, що побудова ще тісніших зв'язків у сфері оборони є спільною метою Сполучених Штатів і Грузії.

Голова Пентагону ствердив, що поглиблення зв'язків між НАТО і Грузією особливо важливо на тлі "небезпечних і безвідповідальних дій" президента Росії Володимира Путіна.

"Дії Росії тут і в Україні створюють виклик в довгостроковій перспективі, який Сполучені Штати і наші союзники сприймають дуже серйозно, - заявив пан Хейгел після зустрічі з міністром оборони Грузії.

Американський міністр додав, що дії президента Росії зблизили США та країни Європи.

Він зазначив, що російська "незаконна анексія Криму" і військова кампанія в східній Україні створює загрозу регіональній стабільності, як і дії Росії в межах визнаних міжнародним товариством кордонів Грузії.

Міністр оборони Грузії Іраклій Аласанія сказав, що під час зустрічі з американсьим колегою "домовилися діяти спільно для того, щоб надати братньому українському народу допомогу, якої він потребує".

Також представник США назвав "значною перемогою" Грузії пакет заходів, який був узгоджений під час саміту НАТО в Уельсі. Серед них - плани будівництва центру військової підготовки у Грузії, обмін розвідданими, збільшення кількості спільних навчань.

За словами Хейгела, представники країн під час зустрічі також обговорили питання постачання Тбілісі військових гвинтокрилі.