Бойовики ведуть обстріли з мінометів і стрілецької зброї - РНБО

Попри режим припинення вогню на Донбасі тривають обстріли українських позицій з боку сепаратистів, повідомив речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко.

За його словами, "змінився характер цих обстрілів: як правило вогонь ведеться з мінометів та стрілецької зброї, а не з важкої артилерії".

Зокрема, "за минулу добу зафіксовано обстріли у районах населених пунктів Авдіївка, Донецьке, Піски, Черненко, Волонтьорівка, Павлопіль, Тоненьке, Сартана, Нікішине і Нижня Кринка Донецької області та Сміле, Щастя, Комишуваха, Золоте та Орлівське у Луганській області", - повідомив Андрій Лисенко.

Крім того, за даними РНБО, вибухи лунали і в Донецьку. Водночас Донецька міськрада раніше повідомила, що ніч у місті пройшла спокійно.

У "ДНР" заявляли, що обстріли Донецька здійснювали українські війська. За словами сепаратистів, українські підрозділи порушили перемир'я щонайменше сім разів.

За словами Андрія Лисенка, сили АТО повністю дотримуються режиму припинення вогню. Він зазначив, що позиції сепаратистів обстрілюють самі ж бойовики - диверсійні групи, які діють під виглядом українських військових.

"Українські військові дотримуються режиму припинення вогню. Проте в разі загрозі їх життю вони відкривають вогонь у відповідь, - додав пан Лисенко. - Вони залишаються на своїх позиціях, які займали ще до оголошення режиму припинення вогню".