Представники ОБСЄ потрапили під обстріл на Донеччині

В ОБСЄ повідомили, що у неділю два патрульні автомобілі з шістьма представниками моніторингової місії потрапили під обстріл на північній околиці селища Кіровське в Донецькій області.

Як сказано у заяві ОБСЄ, артилерійські уламки пошкодили обидва автомобілі, представників місії не зазнали поранень та повернулись у Донецьк в супроводі бійців "ДНР" на одному з автомобілів, інший залишився на місці обстрілу.

"Моніторингова місія була на постійному зв'язку з обома сторонами під час подій... однак незважаючи на численні телефонні дзвінки вищого керівництва з обох сторін, перестрілка не зупинялась і мінометний обстріл тривав (під час руху місії - Ред.)", - сказано в заяві.

Як сказано у звіті, представники "ДНР" не дозволили місії заїхати у Кіровське, відтак вони вирішили повернутись до Малоорлівки, коли потрапили під обстріл.

Перед цим через важкі бої в Ясинуватій представники моніторингової місії змінили запланований маршрут та поїхали в напрямку Шахтарська через Малоорлівку та Кіровське.

Як повідомили в організації, перед цим у Малоорлівці біля блокпосту української армії вони зафіксували серію з 22 мінометних ударів.

В ОБСЄ відзначають, що за останні три дні активізувалась конфронтація у районі аеропорту Донецька, Макіївки, Тельманового, Дебальцевого, Петрівського, Ясинуватої та на північному сході Маріуполя, а також спостерігається пересування військової техніки обома сторонами.

У РНБО раніше заявили, що у неділю у Донецьку під обстріли, які за даними українських силовиків здійснюють "терористи та російські військові", потрапили представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, які здійснювали патрулювання в Київському районі міста.