Обшук у будівлі Меджлісу закінчився

Копирайт изображения UNIAN

Співробітників Меджлісу кримсько-татарського народу відпустили після 11-годинного обшуку, який пройшов у будівлі, де розташований орган.

Як заявив журналістам представник Меджлісу Різа Шевкієв, силовики забрали майже всю оргтехніку, гроші з сейфу Мустафи Джемілєва і книги про лідера кримських татар.

Пан Шевкієв також сказав, що дії силовиків спробують оскаржити у судовому порядку: за його словами, на санкції про обшук не було ні печатки, ні вихідного номеру.

Затримані активісти відзначили, що за весь день їм не дозволили передати їжу і воду, а також не пустили до них адвокатів.

Вранці будівлю Меджлісу оточили озброєні автоматники. Журналістам вони наказали піти, мотивувавши це тим, що, за російськими законами, представники ЗМІ не можуть перебувати на місці слідчих дій.

"Віце-прем'єр" Криму Руслан Бальбек пізніше заявив РИА "Новости", що слідчі дії не пов'язані з Меджлісом і ведуться в рамках кримінальної справи щодо "незаконного перетину російського кордону" 3 травня, який нібито організував пан Джемілєв.

У вівторок також пройшли обшуки в квартирі члена Меджлісу Ескендера Барієва, а також в будинку голови Білогірського регіонального меджлісу Мустафи Асаби.

Новини на цю ж тему