МЗС закликає Росію не дестабілізувати ситуацію в Чорноморському регіоні

Міністерство закордонних справ України заявляє, що із занепокоєнням сприйняло заяву міністра оборони Росії щодо розгортання "повноцінного та самодостатнього військового угруповання на кримському напрямку".

"Міністерство закордонних справ України сприймає заяву Сергія Шойгу як таку, що дестабілізує ситуацію у всьому Чорноморському регіоні. Закликаємо Російську Федерацію припинити провокаційні дії, що несуть загрозу суверенітету, територіальній цілісності України та миру в регіоні", - сказано в заяві МЗС.

Дипломатичне відомство заявляє, що оголошені російським міністром причини таких дій "не витримують жодної критики, особливо на тлі досягнення домовленості з припинення використання зброї у Донецькій і Луганській областях".

"Створивши на частині суверенної території України "сіру зону", яка де-факто не покривається чинними багатосторонніми договорами в галузі контролю над озброєннями, Російська Федерація продовжує нарощувати військову присутність в Криму та створювати там ударне військове угруповання з незрозумілими завданнями", - сказано в заяві МЗС.

Російський міністр оборони Сергій Шойгу на засіданні військової колегії міністерства у вівторок заявив, що Росії необхідно розгорнути на півострові "повноцінне і самодостатнє" військове угрупування.

"Військово-політична обстановка на Південно-Західному стратегічному напрямку від початку цього року істотно змінилася... Багато в чому це пов'язано з розширенням території ПВО (Південного воєнного округу. - Ред.) після входження Криму до складу Росії. Крім того, різко загострилася ситуація в Україні і зросла іноземна військова присутність безпосередньо неподалік від нашого кордону", - сказав міністр.