Порошенко вважає закон про Донбас кроком до миру

Президент Петро Порошенко вважає, що ухвалення закону про особливий статус деяких районів Донецької та Луганської областей має стати основою для початку мирного врегулювання ситуації на Донбасі, передає прес-служба президента.

Пан Порошенко, коментуючи ухвалення закону під час покладання квітів до дошки загиблим журналістам, ствердив, що децентралізація влади та надання більших повноважень регіонам були основними пунктами його мирного плану.

"Ті, хто живуть у Донецьку і Луганську, повинні мати можливість обрати собі нову владу, і з цією владою ми маємо знайти порозуміння і принести мир, спокій, злагоду в державу. Це є мій шлях", - сказав Порошенко.

"Ми не дали права зруйнувати дуже крихке перемир’я і втягнути Україну в злочинну війну. Сьогодні ми наблизилися до того, що люди на Сході перестануть гинути. Це головне", - додав президент.

На питання, чи впевнений він, що всі сторони протистояння дотримуватимуться виконання закону, пан Порошенко відповів: "Ми маємо зробити свій крок до цього і забезпечити, щоб та сторона теж зробила відповідні кроки. Не буде цього – вони не будуть діяти".

Верховна Рада у вівторок підтримала президентські законопроект про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також законопроект про "недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей".