Росія очікує, що Україна та ЄС оформлять відтермінування ЗВТ

Міністерство закордонних справ Росії очікує, що Україна та ЄС юридично оформлять рішення щодо призупинення застосування зони вільної торгівлі. Про це сказано в коментарі МЗС РФ щодо ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС в Європарламенті та Верховній Раді.

"Разом зі згодою Ради ЄС, цей акт українського парламенту в принципі відкриває можливість для дострокового застосування з 1 листопада ряду положень Угоди про асоціацію в частині, що стосується створення "глибокої і всеосяжної" зони вільної торгівлі між Європейським союзом і Україною" - сказано в заяві.

Разом з тим у МЗС РФ висловили сподівання, що сторони дотримаються досягнутих у Брюсселі домовленостей про відтермінування ЗВТ. У разі порушення домовленостей, як сказано в заяві, Росія "залишає за собою право негайного реагувати на це відповідно до правил СОТ, СНД і Митного союзу".

"Очікуємо правового оформлення в Євросоюзі та в Києві рішення про відстрочення до 31 грудня 2015 року введення тимчасового застосування правил зони вільної торгівлі. Розраховуємо, що майбутній період буде використаний для юридичного врегулювання всіх російських пересторог в інтересах збереження двосторонніх економічних відносин шляхом коригування Угоди про асоціацію", - сказано в заяві МЗС РФ.