Тимошенко просить Порошенка ветувати закон про Донбас

Партія "Батьківщина" закликає Петра Порошенка накласти вето на законопроекти щодо Донецької та Луганської областей, заявила лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко на прес-конференції у середу.

Верховна Рада у вівторок на закритому засіданні підтримала президентські законопроекти про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також законопроект про "недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей".

"Я добре розумію, що ці закони ініційовані саме президентом України, що вони проведені завдяки сильному тиску президента України на депутатів Верховної Ради. Але ще не запізно повернутися на проукраїнські патріотичні позиції і накласти вето на обидва закони", - цитує лідера партії "Батьківщина" прес-служба політсили.

Юлія Тимошенко ствердила, що депутати з фракції "Батьківщини" не голосували за законопроекти і вже зареєстрували у ВР постанову щодо скасування ухвалених рішень.

Політик також заявила, що "Батьківщина" може звертатись до Генпрокуратури та Конституційного суду щодо законності результатів голосування.

У середу голова Верховної Ради Олександр Турчинов заявив, що звернувся до СБУ та Генеральної прокуратури з проханням перевірити законність голосування 16 вересня.

За його словами, таке рішення він ухвалив, щоб довкола законопроектів не було "провокацій та спекуляцій".