МЗС вітає резолюцію Європарламента по Україні

Українське міністерство закордонних справ привітало резолюцію, у якій Європарламент в четвер засудив дії Росії в Україні.

"Резолюція Європарламенту називає речі своїми іменами - від осуду "неоголошеної гібридної війни" РФ проти України, до констатації того, що оголошений режим припинення вогню постійно порушується російськими військами і терористами, а також використовується для перегрупування і нарощування потенціалу", - ідеться в коментарі, який поширила прес-служба відомства.

"Закликаємо Росію прислухатися до сигналів Європейського Парламенту. Як наголошується в резолюції, відносини між ЄС і РФ зможуть повернутися в звичне русло тільки тоді, коли Росія буде поважати територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України", - наголосили в міністерстві.

Водночас постійний представник Росії при Євросоюзі Володимир Чижов назвав документ "еклектичним".

"Ми, звісно, ще уважно вивчимо цю резолюцію, але визнати її прийнятною з точки зору російських інтересів, я думаю, буде вкрай складно", - сказав він, водночас відзначивши деякі позитивні елементи у документі.

"Очевидно, такий еклектичний підхід відбиває розстановку сил в Європарламенті. Ми стежили за тією дискусією, яка була при обговоренні цієї резолюції. Зрозуміло, що там повної одноголосності не було", - сказав пан Чижов.

У резолюції Європарламент закликав країни ЄС розглянути можливість виключити Росію із системи всесвітніх міжбанківських телекомунікацій SWIFT.