Російські прикордонники зсадили з потяга ще одного кримськотатарського активіста

Російські прикордонники у Джанкої висадили з потягу Київ-Сімферополь члена Меджлісу, директора інформагенції "QHA Кримські новини" Гаяну Юксель.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Меджлісу Рефат Чубаров, якому від 5 липня на 5 років заборонений в’їзд до Криму.

"Зараз Гаяну тримають в спеціальному приміщенні вокзалу, у неї вилучили паспорт. Гаяна Юксель виїжджала з Криму до Києва, де живе її чоловік Ісмет, якому нещодавно було оголошено про заборону в'їзду до Криму", - написав Рефат Чубаров.

Жінка поверталась з Києва від чоловіка, якому нещодавно оголосили про заборону в'їзду у Крим.

Рефат Чубаров додав, що ситуація сталася напередодні конференції з проблем корінних народів, яка у понеділок почне роботу в Нью-Йорку.

Як повідомив у своєму Twitter міністр іноземних справ України Павло Клімкін, Росія намагалася зірвати виступ представників Меджлісу на цій конференції.

"РФ висловила письмовий протест у зв’язку з участю у цій світовій конференції Меджлісу кримськотатарського народу!", - написав міністр.

За його словами, українська сторона "негайно провела роботу" і Секретаріат ООН відхилив вимогу Росії.

Також Павло Клімкін додав, що МЗС відомо про те, що на анексованому півострові "у кримських татар, які мали їхати на конференцію, просто відбирали паспорти".

Про напад збоку невідомих осіб у масках та вилучення ними паспорту заявив експерт з проблем корінних народів Надір Бекіров, який через напад не зможе взяти участь у конференції.

Кримськотатарський народ на конференції представлятимуть голова Меджлісу Рефат Чубаров та лідер кримських татар, депутат Верховної Ради України Мустафа Джемілєв, якому 22 квітня російська влада заборонила в’їзд до Криму на п'ять років.

Також повідомлялося, що у Криму пройшли обшуки в приміщеннях, що належать кримським татарам.

Судові пристави і представники ФСБ обшукали офіс Меджлісу кримськотатарського народу в Сімферополі і описали майно.

Новини на цю ж тему