Японія ввела нові санкції проти Росії

Japan Копирайт изображения Reuters

Уряд Японії оголосив, що вводить нові санкції проти Росії вслід за посиленими заходами з боку США та ЄС, пов'язаними зі зростанням напруженості в Україні.

Санкції передбачають заборону окремим російським банкам доступу до японського ринку цінних паперів та посилення обмежень на продаж озброєння до Росії.

Про це журналістам повідомив генеральний секретар Кабінету міністрів Японії Йошихіде Суга.

"Японія продовжить узгоджувати свої дії з учасниками G7 і міжнародною спільнотою для досягнення миру і дипломатичного вирішення конфлікту в Україні", - зазначив на прес-конференції пан Суга.

За його словами, Токіо готовий відкликати санкції, якщо "Росія застосує активні заходи для мирного врегулювання конфлікту в Україні".

Починаючи з середи, нові санкції зобов'язують уряд Японії суворо стежити за дотриманням обмежень на експорт зброї та іншої військової техніки до Росії. Крім того, обмеження накладаються на постачання військових технологій, йдеться у повідомленні уряду Японії.

Раніше цього тижня японський уряд відкликав запрошення Володимиру Путіну на візит до Токіо восени.

Токіо запровадив перші санкції проти Росії у березні - після анексії Криму. На початку серпня уряд Японії схвалив нові санкції.

Влітку МЗС Росії назвало "недружнім і недалекоглядним кроком" рішення Японії про введення санкцій проти РФ. Російські дипломати заявили, що це рішення базується на помилковому уявленні про реальні причини того, що відбувається в Україні.

Прем’єр України Арсеній Яценюк казав, що Україна цінує кроки Японії.