Росія розкритикувала виступ Яценюка в ООН

Yatseniuk

Постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін розкритикував та назвав несвоєчасним виступ в ООН українського прем'єра Арсенія Яценюка.

"Дивно, що прем'єр-міністр України замість того, щоб займатися численними проблемами своєї країни, яка наближається до економічного колапсу, приїхав у Нью-Йорк для того, щоб пізнього вечора виступити перед напівпустою залою Генеральної Асамблеї", - заявив пан Чуркін російським журналістам.

Звернення пана Яценюка до російського президента Володимира Путіна дипломат назвав "мелодраматичним".

"Яценюк, ймовірно, забув,що президентом України є Петро Порошенко, який протягом усього останнього часу веде інтенсивний діалог з президентом Путіним", - додав Віталій Чуркін.

У середу із трибуни Генасамблеї ООН Арсеній Яценюк закликав країни не скасовувати санкції проти Росії поки Київ не поновить контроль над усією територією України.

"США та ЄС ввели проти Росії низку санкцій. Ми розуміємо, що санкції – це шлях, як почати справжні переговори і досягти мирної угоди. Жодної віри в слова. Ми віримо тільки діям", - заявив він, згадуючи виконання мінських домовленостей щодо встановлення миру на Донбасі.

"Я вірю, що України відновить контроль над сходом країни і Кримом, і настане час, коли Росія вибачиться перед Україною", - зазначив пан Яценюк. Водночас, за його словами, це буде складно зробити, "поки президент Путін буде при владі".

Наприкінці виступу на Генасамблеї український прем'єр звернувся до російського глави держави: "Пане Путін, ви можете виграти битву з армією. Але ви ніколи не переможете в битві з нацією. Об’єднаною українською нацією".

Президент США Барак Обама, відкриваючи сесію Генасамблеї, заявив, що Америка може скасувати санкції проти Росії, якщо офіційна Москва змінить свою позицію стосовно України.