Росія вимагає надати деталі катастрофи "Боїнга"

Російська агенція повітряного транспорту надіслала до Міжнародної комісії з розслідування катастрофи малайзіського "Боїнга" рейсу MH17 лист із низкою питань, які вона вважає за необхідне пояснити.

Як йдеться у повідомленні на сайті Росавіації, окрім аналізу пошкоджень частин літака, що розбився над Донецькою областю в середині липня, та можливих джерел походження цих ушкоджень, а також пошуку елементів ураження у частинах "Боїнга", обшивці і тілах загиблих пасажирів та членів екіпажу, Росія вимагає інформацію про польоти інших об'єктів в той день і переговори диспетчерів Дніпропетровського центру з екіпажем літака і силами протиповітряної оборони України.

Російська влада також вимагає аналізи даних інших країн, зокрема, супутників США та літаків-розвідників НАТО.

На початку вересня голландська Рада безпеки, яка очолює розслідування катастрофи, оприлюднила попередній звіт. У ньому стверджувалося, що аварія не була викликана помилкою пілотування чи несправністю самого літака, а була наслідком потрапляння у нього великої кількості високошвидкісних об'єктів.

Україна звинувачує в авіакатастрофі малайзійського "Боїнга" проросійських бойовиків і владу Росії. Росія, у свою чергу, звинувачує українських військових.