Представникам Євромайдану вручили нагороду імені Леха Валенси

Нагороду імені Лєха Валенси у Гданську вручили представникам Євромайдану – раднику глави МВС Тетяні Чорновол, міністру молоді і спорту Дмитру Булатову, раднику президента Ользі Богомолець, екс-секретарю РНБО Андрію Парубію, меру Києва Віталію Кличку, депутату Олегу Тягнибоку, співачці Руслані, міністру культури Євгену Нищуку.

"У цьому році призначаємо нагороду не так, як у попередніх роках, конкретним особам, а цілому громадському руху, котрий надихнув український народ надією. Це вияв нашої солідарності до демократичних та європейських прагнень наших сусідів", - цитує прес-служба слова екс-президента Польщі у повідомленні про присудження нагороди.

Пан Булатов під час церемонії подарував Леху Валенсі символ влади - булаву.

"Українці відчули підтримку польського народу", - зазначив Дмитро Булатов.

Перший президент Польщі з 2008 року вручає нагороду і премію в $100 тисяч. Її надають відомим діячам та організаціям, які виступають за свободу, злагоду і співпрацю між народами.

Лауреатами нагороди в різні часи були росіянин Михайло Ходорковський, білоруський опозиційний діяч Александр Бялацький, екс-президент Бразилії Луіз Інаціо Лула да Сільва, Польська організація Akcja Humanitarna, іранські діячі за права людини та жінок Шаді Садр та сестри Ладан і Роя Бароуманд, а також король Саудівської Аравії Абдула Бін Абдулазіз ал Сауд.