Правозахисники вимагають припинити атаки на цивільних на Донбасі

Копирайт изображения Reuters

Правозахисна організація Amnesty International вимагає від українських військових і сепаратистів негайно припинити невибіркові напади на житлові райони на сході України.

Про це ідеться в заяві, поширеній організацію в середу - після того, як у Донецьку загинули щонайменше дев'ять людей.

"Українські сили та сепаратисти порушують міжнародне гуманітарне право, наражаючи на небезпеку цивільних осіб нападами невибіркового характеру, незважаючи на те, що атаки можуть бути спрямовані тільки проти комбатантів", - ідеться в заяві.

В організації наголосили, що за невибіркові напади на населені пункти, вбивства і поранення цивільних несуть відповідальність обидві сторони конфлікту.

"Обидві сторони конфлікту використовують установки "Град", які сумнозвісні своєю неточністю і не повинні використовуватись в цивільних районах", - ідеться в повідомленні.

У середу загинуло найбільше цивільних за добу від початку вересня, коли було проголошене перемир'я, наголосили в Amnesty.

Зокрема, четверо смертей приніс напад на школу, де в той момент перебувало понад 50 дітей. Ще п'ятеро загинули після того, як снаряди влучили в мікроавтобус.