Меркель закликала Путіна вплинути на сепаратистів на Донбасі

Меркель та Путін Копирайт изображения Getty

Канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним заявила, що Москва зобов'язана вплинути на проросійських сепаратистів в Україні, повідомив речник німецького політика.

"Канцлер Німеччини сказала, що домовленості про припинення вогню повинні нарешті поважатись у повному обсязі", - цитує Штеффена Зайберта агенція Reuters.

Він сказав, що пані Меркель нагадала про відповідальність Росії та її обов'язки використовувати свій вплив, щоб "стримати дії проросійських сепаратистів".

Меркель наголосила на необхідності моніторингу ситуації на російсько-українському кордоні, який мають проводити спостерігачі ОБСЄ.

Канцлер заявила, що Німеччина і надалі підтримуватиме місію ОБСЄ в Україні. За її словами, спостерігачі можуть відіграти важливу роль під час місцевих виборів на Донбасі.

Прес-служба президента Росії відзначила, що розмова політиків відбулась за ініціативи Німеччини.

Повідомляється, що політики "обмінялись думками" щодо ситуації в Україні та наголосили на важливості дотримання Мінських мирних домовленостей, насамперед про припинення вогню, відведення важкого озброєння та ефективного моніторингу обстановки з боку ОБСЄ.

"Володимир Путін акцентував на необхідності недопущення в подальшому обстрілів українськими підрозділами цивільних об'єктів на південному сході України", - сказано в заяві Кремля.

Новини на цю ж тему