Москва звинувачує Гелетея та Муженка у "геноциді"

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу щодо міністра оборони Валерія Гелетея і начальника Генерального штабу Збройних сил Віктора Муженка.

Офіційний представник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін повідомив, що під слідством також опинились командир 25-ї бригади Олег Микас, "невстановлені особи з числа командирів 93 бригади та ряду вищих посадових осіб з військового керівництва України"

Їх звинувачують в організації вбивств, застосуванні заборонених засобів і методів ведення війни та "геноциді".

Слідчий комітет РФ вважає, що дії український військових призвели до загибелі трьох тисяч цивільних осіб.

"Гелетей, Муженко, Мікас і командири 93-й бригади, які керували бойовими діями в районі аеропорту Донецька з 3 липня до 5 вересня навмисне, порушуючи Конвенції 1948 року "Про попередження злочину геноциду і покарання за нього" та інших міжнародно-правових актів, які засуджують геноцид, віддавали накази з метою повного знищення національної групи російськомовних осіб, які проживають на території самопроголошених Луганської та Донецької народних республік", - цитує пана Маркіна агенція "ИТАР-ТАСС".

На початку тижня Слідчий комітет РФ заявив, що порушив кримінальну справу про "геноцид російськомовного населення" на Луганщині й Донеччині, який буцімто чинять "невстановлені особи з числа вищого політичного і військового керівництва України".

Після цього Генпрокуратура України розпочала кримінальні провадження проти працівників Слідчого комітету Росії, яких вона підозрює у підтримці бойовиків на Донбасі та втручанні в діяльність українських правоохоронних органів.

Слідчий комітет Росії назвав дії Генпрокуратури України "неадекватною захисною реакцією".

Раніше Київ неодноразово звинувачував Москву у військовій підтримці сепаратистів так званих "ДНР" і "ЛНР". Москва ці звинувачення відкидає.