Лукашенко пропонує Україні своїх миротворців

Президент Білорусі Олександр Лукашенко не виключив участі білоруських військ як миротворців для мирного врегулювання конфлікту в Україні.

"Якщо потрібно, а це для мене дуже небезпечна і страшна річ, коли є недовіра Росії до Заходу і Заходу до Росії, Америки до Росії і Росії до Америки, і є недовір'я воюючих сторін, то я готовий використовувати і свої збройні сили для того, щоб розвести конфліктуючі сторони", - сказав він в інтерв'ю телеканалу Euronews.

Він також розповів про свій план виходу з кризи, який сторони не ухвалили, однак він, за словами білоруського лідера, досі залишається на порядку денному.

20 вересня за підсумками зустрічі тристоронньої контактної у Мінську підписали меморандум, яких передбачає заборону на застосування усіх видів зброї та ведення наступальних дій на сході України.

Попри це, обидві сторони постійно повідомляють про обстріли. У четвер у Донецьку загинув співробітник Міжнародного комітету Червоного Хреста.

25 вересня президент Петро Порошенко заявив, що Україна обмежиться міжнародною місією спостереження на Донбасі та не залучатиме миротворчі контингенти.

Про бажання бачити на своїй території миротворців у червні заявляла влада самопроголошеної "Луганської народної республіки".