Гонконг: кількість демонстрантів зменшилася до кількох сотень

Гонконг Копирайт изображения Getty

У Гонконгу чиновники повертаються до роботи в урядовому кварталі, який протягом останнього тижня блокувався демонстрантами.

Хоч протести у Гонконгу тривають, кількість активістів значно скоротилася за ніч - із кількох тисяч до кількох сотень.

У понеділок вранці за місцевим часом минув термін ультиматуму, який влада території висунула демонстрантам, аби ті покинули вулиці.

На вихідних голова адміністрації Гонконгу Лян Чженьїн закликав припинити протести, заявивши, що, в іншому випадку, поліція буде забезпечувати відновлення роботи в урядових установах та школах.

Водночас наразі жодних ознак того, що поліція збирається витісняти залишки протестів, поки немає.

Один із лідерів студентських протестів Алекс Чоу запевняє, що його не турбує відтік демонстрантів. За його словами, "людям треба відпочити, але вони вийдуть знову". "Це не означає, що протести стихають, - сказав він журналістам. - Багато людей досі їх підтримує".

Демонстранти виступають проти планів Пекіна самостійно відсіювати кандидатів для виборів голови Гонконгу в 2017 році. Вони вимагають, щоб Пекін дав їм можливість вільно провести голосування для визначення лідера цієї території.

Переговори між протестувальниками і владою були заплановані на суботу, але активісти вийшли з них після того, як у п'ятницю вночі їх атакували прокитайські сили.