Компанія Фірташа судитиметься з українським урядом

Компанія бізнесмена Дмитра Фірташа Group DF обіцяє оскаржувати у суді рішення Кабміну про заборону використовувати газ зі сховищ виробникам міндобрив - про це повідомив керуючий директор компанії Борис Краснянський.

"Вона (Постанова. - Ред.) абсолютно незаконна, вона суперечить законодавству України, Конституції, тому що вона, по суті, зневажає право приватної власності", - заявив пан Краснянський, якого цитує "РБК-Україна".

"Нашим заводам заборонено використовувати газ, що належить їм, за який ми заплатили гроші. Це все одно, що Кабмін сказав би вам: ви не можете жити у купленій вами квартирі цієї зими, а якщо хочете жити у квартирі, то купіть нову. При цьому, грошей за стару вам також не дали", - додав він.

Минулого тижня уряд заборонив виробникам міндобрив використовувати газ українського видобутку і паливо, що вже закачане до підземних сховищ, сподіваючись таким чином заощадити газ для зими.

Підприємства із виробництва мінеральних добрив входять до групи Дмитра Фірташа, якого американська влада звинувачує у фінансових зловживаннях.