Рада ЄС 20 жовтня оцінить виконання "мінських домовленостей"

Рада Європейського Союзу на рівні міністрів закордонних справ розгляне ситуацію в Україні 20 жовтня. Про це, як передає УНІАН, повідомила в Брюсселі речник глави європейської дипломатії Кетрін Ештон Майя Косьянчич.

"Ситуація в Україні – на порядку денному засідання Ради ЄС з питань закордонних справ, міністри закордонних справ зроблять оцінку ситуації на місцях і подивляться, якою може бути реакція ЄС", - сказала Косьянчич.

14 жовтня, глава Представництва ЄС в РФ Вігаудас Ушацкас повідомив, що наприкінці жовтня Європейський Союз розгляне можливість скасування санкцій, введених проти Росії через її агресивну політики щодо України.

"Санкції переглядатимуться наприкінці цього місяця, залежить від прогресу виконання "мінських домовленостей". На основі цих результатів ми ухвалюватимемо своє рішення про можливе часткове або повне відкликання санкцій", - сказав Ушацкас.

5 вересня в Мінську тристороння контактна група підписала попередній протокол до угоди про припинення вогню на Донбасі.

10 жовтня голова Верховної Ради України Олександр Турчинов закликав ЄС посилити санкції проти Росії для виведення російських військ зі сходу України і визволення Криму.