У Гонконгу між демонстрантами і поліцією знову сталися сутички

Гонконг Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Поліція застосувала перцеві балончики і гумові кийки

Між поліцією і демонстрантами у Гонконгу знову сталися сутички, коли поліцейські спробували розчистити від барикад один із головних проїздів в урядовому кварталі.

Сотні правоохоронців застосували проти протестувальників балончики з перцевим газом і гумові кийки. У ході сутичок десятки людей затримали.

Перед цим поліція оголосила, що має очистити вулицю Лунг Ву, адже це одна із головних міських магістралей.

Протестувальники вже понад два тижні займають центральні вулиці Гонконгу, вимагаючи від Пекіна скасувати рішення про призначення кандидатів на місцевих виборах у 2017 році.

Поліція почала прибирати барикади у понеділок, мотивуючи це необхідністю полегшити рух транспорту. Правоохоронці при цьому наполягають, що не мають на меті розігнати самі демонстрації.

У поліції стверджують, що ніхто із затриманих у ході сутичок не постраждав, натомість поранень зазнали самі поліцейські.

Водночас на відео із місця подій одного із місцевих каналів TVB видно, як офіцери відтягують у бік і б'ють одного із демонстрантів.

Журналіст Деніел Ченг заявив AFP, що його також побили правоохоронці. "Вони схопили мене, більше десяти поліцейських, і побили мене: руками, ногами, ліктями. Я намагався сказати їм, що я репортер, але вони не слухали".

Пізніше у поліції заявили, що перевірять усі звинувачення у надмірному застосуванні сили.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Десятки людей затримані у ході сутичок
Копирайт изображения AFP
Image caption Поліція спробувала розчистити один із головних проїздів у центрі Гонконгу