Путін порадив Заходу не тиснути на Росію

Путін Копирайт изображения AFP

Спроби Заходу тиснути на Росію у зв'язку з українською кризою тільки ускладнюють врегулювання ситуації в Україні, заявив російський президент Володимир Путін.

"Наші партнери мають чітко розуміти, що спроби тиснути на Росію через односторонні, нелегітимні обмежувальні кроки не наближають врегулювання, а тільки ускладнюють діалог", - сказав він у інтерв'ю сербській газеті "Политика" напередодні візиту до Белграда.

Пан Путін сподівається, що Захід згадає, "чим загрожує розлад між великими ядерними державами", та відмовиться від "спроб шантажу". При цьому він висловив готовність до "конструктивного співробітництва".

За словами російського президента, ізолювати санкціями Росію не вдасться, натомість це тільки шкодить "економічному здоров'ю Європи" та репутації західних компаній.

Стосовно української кризи Володимир Путін заявив, що врегулювати ситуацію можна тільки "внутрішньоукраїнський діалог за участі всіх політичних сил", в рамках якого обговорюватиметься конституційний устрій країни.

"Ми зацікавлені в поступальному, рівноправному і взаємовигідному співробітництві з українськими партнерами", - зазначив він, додавши, що відносини Росії з Україною "завжди грали і гратимуть дуже важливу роль".

У четвер у Мілані стартує саміт АСЕМ, у ході якого, як очікується, Володимир Путін проведе переговори з українським президентом Петром Порошенком.

Барак Обама і лідери країн ЄС у середу закликали Росію здійснювати більше зусиль у виконанні мінських домовленостей задля досягнення миру в Україні.