Місія США в ОБСЄ: Росія блокує розширення моніторингу в Україні

Росія блокує розширення моніторингової місії на кордоні України, заявили у місії США до Організації з безпеки та співробітництва у Європі.

Наразі місія працює лише на двох прикордонних пунктах, які "складають один із сотень кілометрів кордону між Україною та Росією", сказано в прес-релізі місії.

Посол США в ОБСЄ Даніель Баер висловив жаль, що Росія відмовилася погодити розширення моніторингової місії на інші пропускні пункти та прикордонні території між ними, як пропонував голова ОБСЄ.

"Росія також ветувала скромне збільшення числа спостерігачів, про яке просив голова місії, щоб знизити навантаження на їхні невеликі команди", - сказано в повідомленні.

"На жаль, ця триваюча обструкція - це ще одна втрачена можливість для Росії узгодити слова з діями і зробити свій внесок в деескалацію конфлікту", - заявив посол Баер.

Він також закликав Росію підтримати повну імплементацію Мінського протоколу, який передбачає, зокрема, моніторинг ОБСЄ по обидва боки кордону, а також створення зони безпеки вздовж нього.