Конституційний суд Росії відхилив скаргу Толоконникової

Конституційний суд Росії відхилив скаргу екс-учасниці гурту Pussy Riot Надії Толоконникової, яка оскаржувала положення статті про хуліганство.

Двох учасниць гурту - Надію Толоконнікову та Марію Альохіну - у серпні 2012 року визнали винними в хуліганстві та засудили до двох років ув'язнення через акцію "Богородиця, Путіна прожени" в храмі Христа Спасителя у Москві. Наприкінці 2013 року їх звільнили за амністією.

Надія Толоконнікова у своїй скарзі заявляла, що стаття 213 Кримінального Кодексу РФ про хуліганство невідповідно обмежує свободу слова, дозволяє визнавати порушенням громадського порядку порушення релігійних норм і встановлювати злочинний характер дій на основі сприйняття більшістю населення як неприйнятних.

Конституційний суд Росії в опублікованому визначенні від 25 вересня ствердив, що не компетентний оцінювати фактичні обставини і визнав, що стаття не містить невизначеності.

"У тих випадках, коли конкретний спосіб поширення інформації (...) оснований на демонстративному грубому нехтуванні прийнятими в суспільстві уявленнями про прийнятну поведінку в конкретних, включно з пов'язаними з релігією, місцях, позбавлений будь-якої естетичної та художньої цінності і сам по собі є образливим, подібна діяльність виходить за межі гарантованого Конституцією Російської Федерації правомірного користування свободою висловлювання", - йдеться в опублікованому на сайті суду визначенні.