Канада: нападник у Оттаві не пов'язаний з ІД

Канадська влада заявляє, що немає жодних доказів того, що Мішель Зіхаф-Бібо, який застрелив гвардійця біля військового меморіалу в Оттаві, був пов'язаний із джихадистами угрупування "Ісламська держава".

За словами міністра закордонних справ Канади Джона Берда, нападник поділяв радикальні погляди, проте не перебував у списках осіб, що можуть становити небезпеку.

Міністр зазначив, що влада країни "надзвичайно стурбована числом канадців, що розділяють радикальні погляди і борються в Сирії та Іраку".

32-річний чоловік, родом з канадської провінції Квебек, що нещодавно прийняв іслам, застрілив гвардійця біля військового меморіалу в Оттаві, після чого проник у будівлю парламенту, де у ході перестрілки його убила охорона.

Поліція вважає, що цей випадок жодним чином не пов'язаний із попереднім, коли у понеділок інший канадець, що прийняв іслам, наїхав на авто на двох канадських солдатів.

За словами представників поліції, із розповідей друзів і членів сім'ї стає ясно, що Мішель Зіхаф-Бібо був психічно неврівноваженим, вживав наркотики і неодноразово порушував закон.