Голова ЦВК запевнив, що електронна система захищена

Повідомлення про втручання у роботу сайту Центральної виборчої комісії не відповідають дійсності, заявив голова ЦВК Михайло Охендовський.

Раніше проросійська група хакерів "КіберБеркут" у соцмережі заявила, що порушила роботу електронної системи ЦВК.

"Всі ці повідомлення абсолютно не відповідають дійсності. Всі інформаційні ресурси ЦВК функціонують належним чином і є захищені на тому рівні, який дозволяє говорити про неможливість несанкціонованого доступу до них з боку спецслужб розвинених країн світу. Жодних загроз інформаційним ресурсам ЦВК на цей час не існує", - сказав пан Охендовський на початку засідання комісії.

Він ствердив, що впродовж останніх днів були спроби атакувати ресурси ЦВК, однак на них реагували фахівці.

"Жодна особа в протизаконний спосіб, хоч як би вона намагалась, не зможе отримати доступу до інформаційних ресурсів ЦВК і, відповідно, немає жодної небезпеки функціонування таких ресурсів і надійності передачі даних з використанням цих ресурсів як сьогодні,так і в день голосування і в усі наступні дні",- цитує голову ЦВК агенція УНІАН.

Раніше речник ЦВК Костянтин Хівренко в коментарі агенції "Інтерфакс" спростував повідомлення про те, що через порушення роботи системи "Вибори" підрахунок голосів буде проводитись вручну.