Вільнюс: вибори в Україні відбулися прозоро і демократично

Міністерство закордонних справ Литви привітало українців із проведенням "вільних та демократичних" позачергових виборів до Верховної ради та з "обранням європейського майбутнього".

"Ми поважаємо вибір українського народу та віримо, що Україна рішуче попрямує європейським шляхом до створення сильної, об'єднаної і процвітаючої держави. Литва у цьому продовжить підтримувати Україну", - йдеться в заяві литовських дипломатів.

У литовському МЗС зазначають, що попри складу ситуацію в Україні - анексію Криму та конфлікт на Донбасі - українському уряду вдалося організувати демократичні та прозорі вибори, що відповідають міжнародним стандартам.

У Вільнюсі нагадали, що за виборами спостерігала рекордна кількість спостерігачів, в тому числі і литовських, і усі значні порушення були зафіксовані.

"Новообрана Рада постане перед великим завданням - втілити необхідні реформи у багатьох сферах", - наголошують у повідомленні.

У Литві також додали, що не визнаватимуть так звані "вибори" у самопроголошених "ДНР" та "ЛНР", заплановані на 2 листопада.