МЗС відповило на заяви Лаврова щодо виборів на Донбасі

Визнання легітимності виборів, організованих сепаратистами, "свідчитиме про недотримання російською стороною взятих на себе зобов'язань у реалізації ініціатив з встановлення миру на Донбасі", говориться у повідомленні українського МЗС.

Раніше міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що російська влада визнає вибори у самопроголошених "ДНР" та "ЛНР", які сепаратисти планують провести 2 листопада.

В українському МЗС припустили, що насправді керівник російського зовнішньополітичного відомства "мав на увазі дострокові місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей, які проводитимуться у відповідності до законодавства України 7 грудня 2014 року".

Домовленість стосовно проведення саме таких виборів зафіксована у пункті 9 Мінського протоколу від 5 вересня 2014, підписаного представником РФ - послом РФ в Україні, додають українські дипломати.

"Визнання легітимності будь-яких інших виборів однозначно перекреслить логіку мінських домовленостей та свідчитиме про недотримання російською стороною взятих на себе зобов'язань у реалізації ініціатив з встановлення миру на Донбасі", - застерігають в українському Міністерстві закордонних справ.

Також там закликали "усі демократичні держави світу" не підтримувати вибори, організовані сепаратистами.

Новини на цю ж тему