МЗС Росії: "вибори" сепаратистів узгоджені Мінськими домовленостями

Міністерство закордонних справ Росії заявляє, що проведення виборів у "ДНР" та "ЛНР" відповідає досягнутим в Мінську домовленостям.

У Києві називають оголошене голосування "псевдовиборами" і заявляють, що вибори можуть відбуватись винятково за українським законодавством.

ЄС та США також засудили оголошенні сепаратистами "вибори".

"Позиція ополченців щодо проведення виборів саме 2 листопада правомірна і повністю відповідає узгодженим в рамках Мінських домовленостей тимчасовим параметрам", - сказано в заяві МЗС РФ.

"Складається враження, що всі аргументи партнерів проти виборів 2 листопада переслідують мету максимально відстрочити їх проведення - мабуть, з розрахунку на те, що з настанням холодів проблеми у населення цього регіону посиляться, що позначиться на настроях і явці виборців", - йдеться у заяві дипломатів.

Відомство заявляє, що у вересні сторони узгодили проведення виборів в період з 19 жовтня до 3 листопада.

"Дата 7 грудня була включена в закон ( Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей - Ред.) довільно, в односторонньому порядку, без будь-якого обговорення з ополченцями", - сказано в заяві МЗС РФ.

Дипломати закликають не намагатись "штучно і ультимативно виокремлювати з усього комплексу взаємопов'язаних Мінських домовленостей якийсь один аспект - дату місцевих виборів".

На їхнє переконання, такі дії можуть підірвати весь процес мирного врегулювання ситуації. "Російська сторона настійно закликає не допустити подібного розвитку подій і всіляко сприяти тому, щоб виборів 2 листопада стали кроком до подальшої нормалізації ситуації і всебічного врегулювання внутрішньоукраїнської кризи", - сказано в заяві.

Росія заявляє, що очікує "конкретних дій щодо сумлінного виконання Мінських домовленостей" від української влади, її західних партнерів та ОБСЄ".