У ЄБРР пропонують виділити €350 млн на чорнобильський саркофаг

Рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку пропонує виділити додаткових 350 мільйонів євро для будівництва нового безпечного конфайнмента на Чорнобильській атомній електростанції, який замінить тимчасовий саркофаг, повідомила прес-служба банку.

"Бюджетний дефіцит чорнобильського проекту становить 615 млн євро. Для покриття цього дефіциту пропонується зробити додатковий внесок із боку ЄБРР у розмірі 350 млн євро, внесок із боку "Великої сімки" у розмірі 165 млн євро, а також залучення грантового фінансування в розмірі близько 100 млн євро від інших країн-донорів", - йдеться в повідомленні банку.

За даними ЄБРР, країни "Великої сімки" ведуть активну роботу з мобілізації додаткових коштів і планують провести конференцію із їх збору навесні 2015 року.

"У випадку, якщо країни-донори, що не входять до "сімки", не зможуть зібрати необхідні кошти, ЄБРР надасть фінансування, якого не вистачає, з власних фондів", - зазначають у банку.

Завершення робіт із будівництва нового саркофагу над Чорнобильською станцією заплановано на 2017 рік, а загальна вартість усього проекту заходів на об'єктів оцінюється у 2,15 млрд євро.