НАТО: Росія порушує Мінські домовленості

Блок НАТО спостерігає нарощування російських військ біля кордону з Україною, а також рух вантажного транспорту з Росії на українську територію без дозволу України чи ОБСЄ.

"Нам також відомо, що в східній Україні досі присутні російські спецсили, - сказано в коментарі альянсу для ВВС Україна. - Загалом Росія продовжує підтримувати, навчати та забезпечувати озброєні сепаратистські угрупування. Така поведінка суперечить Мінським домовленостям, які Росія підписала".

НАТО закликає Росію виконати її міжнародні зобов'язання і зробити реальні кроки для мирного врегулювання кризи на сході України.

Напередодні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив у Брюсселі, що цього року перехоплено понад 100 російських літаків - утричі більше, ніж торік.

На запитання ВВС Україна про те, якими шляхами НАТО доводить своє невдоволення до російського керівництва, речники альянсу сказали, що попри перервану практичну співпрацю в цивільній і військовій сферах, досі відкриті політичні канали комунікації між сторонами.

"Ми переконані, що ми всі виграли б, якби Росія і НАТО могли б і далі розбудувати справді конструктивні і партнерські відносини. За нинішніх обставин це неможливо", - сказано в коментарі альянсу.