"ДНР" і "ЛНР" хочуть переглянути мінські домовленості

Представники самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" заявляють, що намір української влади скасувати закон про особливий порядок самоврядування у окремих районах Донбасу завдає шкоди мирному процесу, і наполягають на перегляді мінських домовленостей.

"Замість того, щоб допрацювати його (закон - Ред.) і прийняти в редакції, погодженій у ході мінських консультацій, Порошенко просто скасовує його. Пропонуючи натомість якийсь інший, який не погоджений з представниками Донбасу і який взагалі ніхто не бачив", - йдеться у спільній заяві так званих "ДНР" і "ЛНР".

Сепаратисти наполягають на тому, що українська влада мала узгоджувати з ними закон про самоврядування окремих районів Донбасу і закон про амністію.

"Тепер, після одностороннього рішення про скасування цих законів, Мінський протокол від 5 вересня фактично перекреслений, - йдеться в повідомленні. - Ми готові працювати над новою редакцією протоколу".

Напередодні РНБО України рекомендувала президенту Петрові Порошенку внести до парламенту законопроект про скасування особливого режиму самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, як наслідок так званих "виборів", які 2 листопада сепаратисти організували на підконтрольній їм території.

При цьому президент наголосив, що скасування чинного закону не означає відхід від Мінських домовленостей.

За словами президента, він готовий прийняти новий закон, проте лише за умови припинення вогню, відведення військ від лінії зіткнення, звільнення всіх заручників та скасування "незаконного виборчого фарсу".