Керрі: якщо насилля на Донбасі триватиме, санкції посилять

Держсекретар США Джон Керрі закликав Росію зупинити насилля на сході України та дотримуватися мінських домовленостей. Про це він заявив під час свого візиту до Парижу.

"Ми закликаємо Росію та її довірених осіб на сході України зупинити насилля у районі Маріуполя та Донецького аеропорту та забезпечити дотримання перемир'я, і почати сумлінно працювати із відновлення контролю України над міжнародним повітряним кордоном", - заявив він.

Водночас пан Керрі схвально оцінив кроки української сторони щодо виконання домовленостей, досягнутих сторонами у Мінську.

Крім того, він нагадав, США ніколи не визнають результатів так званих "виборів" у самопроголошених "ДНР" і "ЛНР". "Легітимними місцеві вибори у Донецьку і Луганську будуть тільки тоді, коли вони відповідатимуть українським законам та мінським домовленостям", - зазначив він.

Пан Керрі нагадав, що у разі повного виконання цих домовленостей, санкції проти Росії можуть скасувати, проте якщо "насилля триватиме, тиск тільки зростатиме". "Вибір за Росією", - наголосив він.

Росія стверджує, що не надає військової підтримки сепаратистам в Україні, однак визнала "вибори" у ДНР та ЛНР.