Обама і республіканці обіцяють співпрацювати

Обама Копирайт изображения Getty

Лідер нової республіканської більшості в Сенаті США Мітч Макконнелл і американський президент Барак Обама пообіцяли налагодити співробітництво і не допустити політичного тупика в країні.

На проміжних виборах, що минули в США, Республіканська партія змогла здобути більшість у Сенаті. Маючи перевагу і в Палаті представників, республіканці тепер контролюють обидві палати Конгресу.

До цього більшість у Сенаті належала Демократичній партії, представником якої є і президент Обама.

Ця виборча кампанія характеризувалася у США великим невдоволенням, яке багато американців висловлювали щодо неспроможності верхньої і нижньої палат працювати разом, що почасти паралізувало увесь Конгрес.

"Сенат впродовж останніх кількох років, по суті, нічого не робив, - заявив у середу лідер республіканців Макконнелл. - Ми збираємося повернутися до роботи і приймати закони".

Він також пообіцяв співпрацювати із Бараком Обамою у тих питаннях, в яких вони зможуть домовитися, як-от торговельні угоди ти податкова реформа.

Пан Обама, у свою чергу, заявив, що "готовий працювати із новим Конгресом, аби зробити наступні два роки якомога більш продуктивними".

Він зазначив, що на скарги виборців мають відгукнутися обидві партії, проте на президентові "лежить унікальна відповідальність за те, щоб спробувати змусити Вашингтон працювати".

"Ми безумовно можемо знайти шлях до співпраці, - заявив президент США. - Час для нас взятися до діла".

Водночас він попередив, що готовий діяти без згоди Конгресу у тому, щоб зменшити кількість депортацій нелегальних мігрантів і покращити контроль на мексиканському кордоні.

У п'ятницю американський президент має намір зустрітися із лідерами республіканців і демократів.