Сепаратисти готують свій варіант Мінського протоколу

Самопроголошені "ДНР" і "ЛНР" готують до представлення свій варіант Мінського протоколу, йдеться у спільній заяві так званих "віце-прем'єра ДНР" Андрія Пургіна та "голови народної ради ЛНР" Олексія Карякіна.

"На найближчій зустрічі в мінському форматі представники двох республік запропонують нову редакцію Мінського протоколу. Це необхідно у зв'язку з тим, що Україна в односторонньому порядку його анулювала, відкликавши закони про особливий статус Донбасу і про амністію", - йдеться у заяві.

Сепаратисти кажуть, що найближча зустріч тристоронньої контактної групи у "мінському форматі" відбудеться "не раніше, ніж за два тижні".

Раніше цього тижня президент України Петро Порошенко скликав засідання РНБО у зв'язку із проведенням так званих "виборів" у "ДНР" та "ЛНР".

У підсумку зустрічі Рада Нацбезпеки рекомендувала внести до парламенту законопроект про скасування особливого режиму самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Президент наголосив, що скасування закону не означає відхід від Мінських домовленостей.

При цьому раніше Андрій Пургін заявляв, що закони про особливий статус Донбасу та амністію стосуються України, а у "республік" є "своя верховна рада яка приймає власні закони".