ЦВК сподівається встигнути підрахувати голоси вчасно

У ЦВК намагаються підрахувати голоси до завершення визначеного законом строку - до 10 листопада, передає "Інтерфакс".

Зокрема, голова Центрвиборчкому Михайло Охендовський висловив сподівання на те, що проблемна ОВК №59 на Донеччині у п'ятницю, 7 листопада, зможе завершити обробку протоколів дільничних комісій, "і вже завтра вони зможуть передати протоколи про підсумки голосування у ЦВК".

"Тоді перепон для встановлення результатів виборів народних депутатів не буде", - додав він.

Водночас Михайло Охендовський не виключає можливість того, що ЦВК не зможе встановити результати вчасно, однак підкреслив, що члени Центрвиборчкому роблять все, щоб не допустити такий варіант.

За його словами, зараз в окружної комісії №59 виникла необхідність перерахунку голосів по деяким дільницям.

"Ця процедура проводиться у присутності членів дільничних комісій, і зараз вживаються заходи для доставки членів виборчкомів в окружну виборчу комісію", - розповів Михайло Охендовський.

Саме відсутність протоколу про підсумки голосування у багатомандатному окрузі від ОВК №59 ставить під загрозу можливість своєчасного встановлення результатів по партійним спискам по Україні.

Скандал в окружному виборчкомі № 59 виник після того, як 30 жовтня члени окружної комісії прийняли рішення перенести місце засідання окружкому до Києва.

31 жовтня ЦВК достроково припинила повноваження дев’ятьох членів комісії, які вирушили на Київ. Пізніше п’ятеро членів комісії опротестували це рішення ЦВК у суді.

Новини на цю ж тему