Лавров: Захід має не допустити застосування сили Києвом

Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров закликав країни Заходу не заохочувати владу в Києві застосувати для врегулювання кризи на сході України військову силу.

В коментарях, які передало державне телебачення Росії, міністр радить стримати "гарячі голови" в Києві, які закликають до військових дій проти сепаратистів.

Заяви Лаврова пролунали після двосторонньої зустрічі з держсекретарем США Джоном Керрі, перед якою від ухилився від прямої відповіді на запитання, чи Росія перекинула через кордон на територію України десятки танків, про які заявила влада в Києві.

Російський міністр заявив: Ми не погоджуємося зі США в наших оцінках того, що відбувається в Україні і чому воно відбувається. Але якщо Вашингтон зацікавлений у тому, щоби полегшити мирне врегулювання становища і створити передумови для діалогу і лідерами ЛНР і ДНР, то, як на мене, це крок у правильному напрямку".

"Найважливіше - не заохочувати ідей, які висуваються в Києві про необхідність розбудовувати сили і вдатися до силових методів врегулювання кризи, а відмовити гарячі голови від таких думок і домагатися виконання домовленостей, які взяла на себе київська влада", - додав Сергій Лавров.

Про наміри вести діалог із Росією в питанні врегулювання кризи на сході України заявив і держсекретар США Джон Керрі.