Голова ЦВК Охендовський заявляє про тиск на комісію

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський заявляє про тиск на комісію і припускає причетність до цього голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломоського. Про це йдеться у заяві на сайті ЦВК.

"У деяких виборчих округах були здійснені спроби фальсифікувати цифри протоколів, на підставі яких окружні комісії встановили результати, що не збігаються із волею більшості виборців, зафіксованій на більшості бюлетенів", - йдеться у заяві пана Охендовського.

За його словами, це стосуються округів №30, №38 та №50, на яких ЦВК схвалила рішення перерахувати голоси.

"Ці рішення викликали негайну реакцію фальсифікаторів. У різних формах мені почали надходити "переконливі прохання" зупинитися і прямі погрози, - каже голова ЦВК. - За останній тиждень мені неодноразово натякали, що моя принципова позиція викликала серйозне невдоволення голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігоря Коломойського".

Пан Охендовський зазначив, що "найкращим підтвердженням непричетності пана Коломойського до фальсифікації результатів стане швидке повернення виборчого процесу в округах №№30, 38 та 50 в законне русло, а також припинення тиску та ЦВК".

Центральна виборча комісія має оприлюднити результати позачергових парламентських виборів в Україні, що минуло 26 жовтня, до 10 листопада.