Порошенко хоче українську експозицію в Аушвіці

Президент Петро Порошенко озвучив ідею створення постійної експозиції України у музеї Аушвіц-Біркенау.

"Нам треба зібрати документи та речові реліквії, пов’язані з перебуванням мешканців українських земель у цьому таборі. Цей план, сподіваюсь, реалізуємо за кілька років, щойно почнемо виходити із поглибленої війною економічної кризи", - заявив він, виступаючи після участі у заходах з нагоди вшанування 70-ї річниці звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау в Освенцимі.

Він заявив, що з шести мільйонів євреїв, яких знищили нацисти, чверть - євреї родом з України.

"Мільйони українців у складі союзницьких армій, українського визвольного руху та радянських партизанських з'єднань зі зброєю в руках протистояли нацистській навалі, а відтак і Голокосту. Тисячі й тисячі українців на окупованих територіях, ризикуючи власним життям, рятували євреїв", - додав президент.

Петро Порошенко додав, що кожен п'ятий, які загинули у боях за визволення Освенцима, був українцем.

"Майор Анатолій Шапіро – український єврей з Полтавщини. Саме солдати його батальйону першими пройшли під сумновідомою брамою з написом "Праця звільняє" (Arbeit macht frei)", - наголосив голова держави.

Днями міністр закордонних справ Польщі Гжегош Схетина заявив, що Освенцим звільнили насамперед українці. Його російський колега Сергій Лавров назвав ту заяву блюзнірською.