Amnesty назвала арешт Чійгоза "репресивним заходом"

Затримання одного з лідерів Меджлісу є "черговим із низки репресивних заходів" проти незгодних з анексією Криму, заявила правозахисна організація Amnesty International.

У четвер кримський суд заарештував одного з лідерів кримських татар Ахтема Чійгоза до 19 лютого. Йому інкримінують організацію "масових заворушень" біля будівлі Верховної ради Криму 26 лютого 2014.

У той день були мітинги кримських татар та проросійських активістів, які переросли в сутички. Загинули двоє людей: один чоловік помер від серцевого нападу, одна жінка - через тисняву.

"Під час акції були поодинокі випадки застосування помірного насильства, але не було жодних ознак масових заворушень. Ахтем Чийгоз був одним із тих, хто намагався допомогти міліції утримувати два натовпи подалі один від одного", - сказано в повідомленні Amnesty International.

"Розпочавши кримінальне переслідування за вочевидь сфабрикованими звинуваченнями, місцева влада перейшла чергову межу. Арешт Ахтема Чийгоза є переконливою спробою змусити замовкнути критиків окупації Криму і послати сигнал іншим про наслідки проявів інакомислення в Криму", - цитує прес-служба Тетяну Мазур, директора представництва Amnesty International в Україні.