Семенченко: нові мінські домовленості "нереалістичні"

Командир батальйону "Донбас", депутат Верховної Ради Семен Семенченко вважає "нереалістичними" нові домовленості, досягнуті у Мінську у підсумку переговорів у "нормандському форматі".

За його словами, документ було підписано з "тими самими людьми, які обманули нас і при першому перемир’ї, і при другому, які обманули нас при організації коридору виходу (з Іловайська. – Ред.)"

"Сторони приходять до якоїсь угоди, коли досягнуті якісь задачі, які ставилися на початку конфлікту. Путін жодної задачі не досяг. Йому немає сенсу зараз підписувати перемир’я", – заявив пан Семенченко.

Водночас він високо оцінив зусилля, докладені Петром Порошенком під час переговорів у Мінську.

Він припустив, що перемир’я може бути використано для того, аби "протягом місяця провести ротацію бойовиків і підтягнути нових бойовиків".

Україна, низка західних країн та НАТО стверджують, що у конфлікті на сході України беруть участь військовослужбовці регулярних збройних сил Росії, а Росія допомагає бойовикам технікою. Офіційна Москва заперечує ці звинувачення.

Семен Семенченко припустив, що до півночі 15 лютого, коли, згідно з мінськими домовленостями, має почати діяти загальне припинення вогню, можливою є ескалація конфлікту.

Крім того, комбат "Донбасу" скептично оцінив положення домовленостей стосовно "амністії" бойовиків та перспективи їхньої інтеграції до політичного життя України унаслідок проведення місцевих виборів на теренах, що не контролюються Києвом.