ОБСЄ закликає припинити вогонь в Дебальцевому

Копирайт изображения Reuters

Парламентська асамблея ОБСЄ закликала сторони конфлікту на сході України дотримуватися мінських домовленостей.

Голова Парламентської асамблеї ОБСЄ Ілкка Суомінен висловив глибоку занепокоєність через обстріли, які тривають, особливо біля Дебальцевого.

Перші дні після досягнення домовленості мають вирішальне значення щодо того, чи буде вона дотримуватись, зазначив він.

"Я вітаю повідомлення, що (режим припинення вогню - Ред.) у більшій частині дотримується. Водночас я шкодую через неправдиву та контрпродуктивну наполегливість сепаратистів, що домовленість не стосується Дебальцевого - міста, яке утримує уряд", - цитує пана Суомінена прес-служба ПА ОБСЄ.

Голова ПА ОБСЄ закликав сторони у повній мірі поважати досягнуті домовленості і використати перемир'я для встановлення миру.

Раніше сторони конфлікту на сході України звинуватити одна одну в порушенні перемир'я, яке розпочалось в ніч на неділю, 15 лютого.

Сепаратисти відмовляються припиняти обстріли Дебальцевого та пропонують українським військовим залишити місто. Вони кажуть, що тримають силовиків у Дебальцевому.

Українські війська неодноразово спростовували заяви про оточення.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ заявила, що у неділю сепаратисти не допустили міжнародних експертів до Дебальцевого. У місії повідомили, що повторять спробу.