СБУ розслідує передачу "Лукойлу" нафтохімкомплексу

Служба безпеки відкрила кримінальне провадження щодо привласнення нафтохімічного комплексу "Оріана" російською компанією "Лукойл".

Слідчі СБУ вважають, що російська компанія незаконно отримала у власність цей комплекс та завдала великих збитків державному бюджету.

Повідомляється, що у 2000 році на базі "Оріани" створили ЗАТ "Лукор", аби залучити приватного інвестора."Російська компанія заплатила за участь у бізнесі 100 мільйонів доларів власними цінними паперами. Встановлено, що реальна вартість цінних паперів російської компанії становила лише 27 мільйонів доларів. Тож державі завдано збитків в особливо великих розмірах", - йдеться в заяві СБУ.

Окрім того слідчі відзначають, що інвестор не погасив кредит в розмірі 170 млн євро в європейському банку і позику сплатили за рахунок державного бюджету.

"З метою встановлення повного контролю над нафтохімічним комплексом службові особи Фонду державного майна, ВАТ "Оріана" та ЗАТ "Лукор" у 2004 році незаконно передали його новому юридичному суб’єкту, підпорядкованому російській компанії "Лукойл". Таким чином держава втратила будь-який вплив на стратегічно важливе підприємство", - заявляють у службі безпеки.