Бої в Дебальцевому були "прогнозовані" - Путін

Володимир Путін Копирайт изображения EPA

Президент Росії Володимир Путін вважає, що конфліктна ситуація у Дебальцевому була прогнозована напередодні. Про це він сказав під час прес-конференції у Будапешті.

Російський президент наголосив, що загалом на сході України "значно" знизилась бойова активність уздовж лінії зіткнення сторін. За його словами, і в районі Дебальцевого поменшало ударів, попри те, що там тривають зіткнення.

"Те, що там відбувається, зрозуміло і прогнозовано, оскільки, за нашими даними, ще до зустрічі в Мінську, приблизно за тиждень, група українських військ опинилася в оточенні", - сказав президент Путін, повідомляє агенція "Інтерфакс".

"На зустрічі в Мінську я саме так і говорив: ті, хто опинився в кільці, намагатимуться вирватися, а із зовнішнього боку будуть робитися спроби деблокувати", - додав він.

Володимир Путін вважає, що зараз головним завданням є порятунок людей у "дебальцівському котлі".

Він висловив сподівання, що сепаратисти не будуть заважати тому, щоб військові залишили цю конфліктну зону.

12 лютого в Мінську тристороння контактна група, до складу якої входять представники України, ОБСЄ та Росії, домовились із представниками самопроголошених ДНР та ЛНР про комплекс заходів з виконання мінських домовленостей. Ці кроки підтримали лідери "нормандської четвірки".

Згідно з новини домовленостями, у ніч на неділю в зоні конфлікту мав початись режим припинення вогню.

Однак бойові дії тривають досі в районі Дебальцевого, який проросійські бойовики намагаються взяти під контроль.