Мін'юст просить перевірити самовідвід суддів у справі КПУ

Міністерство юстиції просить Вищу кваліфікаційну комісію суддів дати оцінку суддів Окружного адміністративного суду Києва, які оголосили самовідвід у справі про заборону Комуністичної партії України. Про це сказав міністр юстиції Павло Петренко на брифінгу.

Справу передали Київському обласному адмінсуду.

"Ми вважаємо, що дії як судді, який відсторонився від розгляду справи, так і всього складу Окружного адміністративного суду Києва, свідчать про одне - що цей суд, на жаль, в повному складі підігравав одному з учасників процесу - Комуністичної партії України" - цитує міністра Петренка агенція "Інтерфакс".

Як повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду, підставою для самовідводу в справі про заборону КПУ стали останні обшуки в приміщенні суду, які судді вважають "протиправними".

Прокуратура Києва повідомляла, що обшуки в суді проводились у рамках розслідування справи про зловживання владою або службовим становищем та службового підробленняю

"З’ясувалося, що судді протягом 2012-2015 років вносили недостовірні відомості щодо дати прийняття рішень до офіційних документів - ухвал, постанов та інших судових рішень. За попередньою інформацією, в дні прийняття рішень вони знаходились за межами України", - повідомили у прокуратурі Києва.