Британія і ЄС неправильно оцінили наміри Кремля - лорди

Володимир Путін Копирайт изображения AFP
Image caption В Європі ніхто не чекав, що Кремль так вороже поставиться до асоціації України з ЄС, вважають британські лорди

Велика Британія і Європейський Союз "катастрофічно неправильно оцінили" настрої Кремля перед кризою в Україні, йдеться у вкрай критичній доповіді комітету у справах ЄС Палати лордів британського парламенту.

ЄС недооцінив глибину російського несприйняття планів євроінтеграції України, а Британія не взяла "достатньо активної або помітної участі" в зусиллях з розв'язання кризи, вважають лорди.

Причиною цього, як вони вважають, є скорочення бюджету, і як наслідок - у Форин-офісі лишилося мало фахівців з Росії, а аналітична робота перестала вважатися пріоритетом.

Члени комітету зауважили, що аналогічні процеси відбувалися у зовнішньополітичних відомствах інших європейських країн, тому дипломатам не вдалося дати "авторитетну відповідь" на ситуацію, яка склалася.

Тож коли 2013 року справа дійшла до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС, ніхто в Європі не чекав, що Кремль поставиться до цього так вороже.

Прорахунки британської дипломатії лорди вважають особливо прикрими тому, що Сполучене Королівство є однією з чотирьох країн, які 1994 року підписали Будапештський меморандум, який гарантує територіальну цілісність України.