Порошенко: Україна ніколи не відмовиться від прав на Крим

Україна ніколи не відмовиться від своїх суверенних прав на Крим і захищатиме права людей, які там живуть - про це заявив президент Петро Порошенко.

"Українська держава поверне контроль над тимчасово окупованою територією. Не буду сьогодні говорити, що це відбуватиметься швидко і просто. Але це станеться обов'язково", - ідеться у зверненні голови держави "у зв'язку з роковинами трагічних подій у Криму".

Пан Порошенко наголосив, що 23 лютого 1918 року "московські більшовики у Криму" вбили одного із засновників і голову національного Курултаю, Муфтія мусульман Криму Номана Челебіджихана.

Говорячи також про анексію Криму Росією майже рік тому, президент наголосив, що Україна у жодному разі не визнає результатів так званого референдуму, проведеного на півострові.

"Прийде час, і кожний, хто здійснив та здійснюватиме злочин проти Української держави та проти прав людини у Криму, постане перед міжнародним та українським судами", - ідеться у зверненні.

"Ті, хто зараз "націоналізує" власність українських громадян, підприємств, закладів та органів влади, хто у піратський спосіб видобуває з українського шельфу корисні копалини, хто всупереч національному та міжнародному праву використовує інші ресурси України в Криму, мають знати, що доведеться повертати все незаконно взяте та відповідати за вчинене", - також заявив Петро Порошенко.

На його переконання, цивілізований розвиток Криму можливий лише у складі України.

Минулого тижня Меджлісу кримськотатарського народу заборонили провести у Бахчисараї мітинг, присвячений пам'яті Номана Челебіджихана.