Керівник ФСБ: затримали двох підозрюваних у вбивстві Нємцова

Директор Федеральної служби безпеки Росії Олександр Бортніков в суботу повідомив про затримання двох підозрюваних у справі про вбивство політика Бориса Нємцова.

"В результаті проведеної роботи сьогодні затримано двох підозрюваних в скоєнні даного злочину - це Губашев Анзор і Дадаєв Заур, про що поінформовано главу держави", - сказав пан Бортніков в ефірі російського "Первого канала".

Олександр Бортніков уточнив, що підозрювані є мешканцями Кавказу. Тривають оперативні та слідчі заходи, зазначив він.

Джерело агентства Інтерфакс, близьке до слідства, повідомило, що знайшли автомобіль, на якому пересувалися ймовірні злочинці, а в машині біоматеріали, які допомогли вийти на їхній слід.

"Вся остання інформація у справі про вбивство Бориса Нємцова найближчим часом буде опублікована на сайті СК Росії", - написав представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін на своїй сторінці в Twitter.

Адвокат головного свідка у цій справі Анни Дурицької заявив, що поки її не викликали до Москви в зв'язку із затриманням підозрюваних.

"Слідство поки її не викликало, і я не готовий коментувати, чи будуть вони такий крок робити. Думаю, що більше, ніж вона вже розповіла слідству, вона вже сказати не може", - заявив російському агентству "РИА Новости" адвокат пані Дурицької Вадим Прохоров.

"Важливо знайти замовників"

Голова президентської ради РФ з прав людини Михайло Федотов заявив, що правоохоронним органам необхідно встановити і затримати всіх причетних до вбивства Бориса Нємцова.

"Безумовно, важливо знайти і виконавців, і замовників цього нахабного і цинічного злочину. Для цього треба встановити всіх причетних до вбивства", - сказав пан Федотов після того, як стало відомо про затримання двох підозрюваних.

Пана Федотова підтримав колишній директор ФСБ, член комітету Держдуми з безпеки та протидії корупції Микола Ковальов.

"Незалежно ні від чого ми, звичайно, повинні розуміти, що головне - замовники. Ось в цьому напрямку слідство має працювати", - заявив пан Ковальов.

Бориса Нємцова убили чотирма пострілами в Москві в ніч з 27 на 28 лютого, коли він йшов з ресторану додому зі своєю подругою Анною Дурицькою.

Жінка повернулася до України в понеділок після допиту слідчих. Українська міліція розслідує погрози пані Дурицькій.

Раніше 23-річна модель розповіла російському телеканалу "Дождь", що вона не бачила нападника.

Президент РФ Володимир Путін раніше закликав приділити пильну увагу розкриттю злочинів з політичним підґрунтям - таких, як вбивство Бориса Нємцова.