Гавана вітає рішення США прибрати Кубу з "терористичного" списку

Куба Копирайт изображения Reuters
Image caption Як відзначають в Білому домі, Барак Обама прийняв остаточне рішення, ознайомившись із доповіддю Держдепартаменту

Гавана привітала рішення президента США Барака Обами виключити Кубу зі списку держав-спонсорів тероризму, назвавши крок "справедливим". У Гавані заявили, що країна, насправді, ніколи не мала опинитися у цьому списку.

"Кубинський уряд визнав справедливим рішення, зроблене президентом Сполучених Штатів, аби прибрати Кубу зі списку, у якому вона ніколи не мала б опинитися, особливо враховуючи те, що наша країна буле жертвою сотень актів тероризму, які забрали 3 478 життів та понівечили ще 2 099", - йдеться у заяві Жозефіни Відал, провідного кубинського дипломата у питанні відносин зі США.

Куба опинилася у списку країн-спонсорів тероризму у 1982 році. Окрім неї, у цьому списку значаться ще три країни: Сирія, Іран та Судан.

У вівторок, 14 квітня, Барак Обама у посланні до Конгресу заявив, що Куба за останні шість місяців "не надавала жодної підтримки міжнародному тероризму". За його словами, країна натомість "надавала гарантії того, що не підтримуватиме актів міжнародного тероризму у майбутньому".

У грудні США і Куба оголосили про нормалізацію відносин, що спостерігачі назвали найсерйознішим потеплінням у їхніх стосунках за більш ніж півстоліття.

Нещодавно пан Обама особисто зустрівся з кубинським лідером Раулем Кастро.

Присутність Куби в списку країн-спонсорів тероризму залишалася останньою перешкодою для відновлення нормальних дипломатичних відносин, включно з відкриттям посольств у Гавані і Вашингтоні.

Водночас досі залишається чинним торговельне ембарго, запроваджене Вашингтоном проти Куби. Його може зняти тільки Конгрес США.